מרשמים של פריודונט – מומחה למחלות חניכיים

בשבוע שעבר כ-4 חודשים וחצי לתחילת עידן הקורונה בישראל (מחשיבים את עידן הקורונה בישראל מאז תחילת הסגר ב-15.03.2020), אני רואה את מחלת החניכיים מתפשטת וגורמת נזקים בקצב מהיר ביותר. בערך כחודשיים מרפאות השיניים בישראל היו סגורות. בהוראת משרד הבריאות, חלק ממרפאות התאגידים הגדולים ומרפאות הפרטיות העניקו עזרה ראשונה בלבד. כאמור: טיפולים כנגד כאבים.

האנשים שסבלו מאבצסים חניכיים, נפיחויות חניכיים, דימומים מהחניכיים קיבלו עזרה ראשונה עם מינוני אנטיביוטיקה למיניהם, שטיפות פה או במצבים קיצוניים עקירות שיניים. המסקנה: אנטיביוטיקה עזרה אולי חלקית ביותר, אבל גרמה ליצירת זנים רזיסטנטיים של חידקים ותנגודת גוף לאותם תרופות. שטיפות הפה, עזרו במעט להקלת הנפיחויות והדימומים, אבל הנציחו את המהלך הכרוני של דלקת החניכיים ותסמיניה. לגבי השיניים שנעקרו- חבל! לפעמים אנחנו כפריודונטים יכולים לעצור את התפתחות דלקת החניכיים ולשמור את השיניים בחלל הפה.

התהליך של התפשטות וירוס הקורונה גרם לכל המערכות להשתגע. כיום, העולם נמצא עדיין במתקפת הוירוס, אבל אנחנו שמבינים יותר מבעבר את תסמיני הוירוס ואת התנהגות האנשים, יכולים לשלול את חוסר הטיפול הרפואי ובפרט טיפולי חניכיים ושיניים.

 לכן חשבתי לשתף אתכם, מטופלים שלי ואנשים שסובלים מדלקות חניכיים.

 

עשרת הדיברות בעידן הקורונה עם ייחוס לבריאות החניכיים והשיניים וביכלל חלל הפה:

 1. וירוס הקורונה COVID 19 עובר בספריי (רסס), טיפות נוזליות. מרפאות השיניים ערוכות ומגנות על המטופלים וצוות המרפאה עם מיגון מתאים.
 2. הוירוס עובר בהתקהלויות עם אנשים רבים. מרפאות השיניים למדו את תהליך ההדבקה ההמונית,

לכן התורים לטיפולים יותר מרווחים, וכן יש פחות מטופלים שמחכים בחדרי המתנה.

 1. הצוות הטיפולי והאדמיניסיטראטיבי מוגן ביותר עם אמצעים חדשים וחדשניים שמתאימים למניעת הידבקויות.
 2. חדרי הטיפול טרום כניסת המטופלים עוברים ניקוי וחיטוי בהקפדה מלאה. לא שכחנו גם את חדרי ההמתנה שהחיטוי בהם קפדני, יחד עם שימוש באמצעיים נוגדי נגיפים.
 3. בדיקות החניכיים חשובות לאיבחון ומניעת דלקות חניכיים, מניעת תסמיני דלקת החניכיים ויצירת תנגודת גוף אימונית.
 4. במידת הצורך, טיפול חניכיים מחזק את מערכת השיניים בתפקוד, פונטית ואסטתית.
 5. מניעה ותחזוקה, כל 2-3 חודשים לאנשים שסובלים מדלקת חניכיים בינונית מתקדמת, חשובה לעצירת מחלת החניכיים ואף לשיפור מדדי חניכיים (כגון ניידות, עומק כיסי חניכיים, דימום ועוד).
  מידת הצורך נקבעת על ידי הפריודונט, מומחה למחלות חניכיים.
 6. במידת הצורך, טיפולים עם ניתוחי חניכיים עוזרים לשיפור ריפוי מחלת החניכיים. כאמור, לכל ניתוח חניכיים יש מטרות רפואיות שיש להשיג. בעזרת ניתוחי החניכיים, במידת הצורך, בריאות החניכיים ומדדיה משתפרים לאורך זמן. מידת הצורך בביצוע ניתוחי חניכיים בידי הפריודונט, מומחה למחלות חניכיים.
 7. שיתופי פעולה בין המקצועות ברפואת שיניים הם חשובים. רופא השיניים הכללי מפנה את המטופלים עם דלקות החניכיים לרופא מומחה פריודונט, רופא מומחה למחלות חניכיים. ולהיפך, רופא מומחה למחלות חניכיים, פריודונט, מפנה מטופלים עם בעיות שיניים לרופא הכללי. כך, הסימביוזה הטיפולית נשמרת על מנת להשיג את רווחת בריאות החניכיים והשיניים.
 8. אין לחשוש מוירוס הקורונה בעת טיפולי החניכיים והשיניים.
  כן יש לחשוש מחוסר טיפול בחניכיים משום שנזק חרדת הקורונה עלול לשבש את כל מערכות חיינו כולל טיפול רפואי.

ולכן, מסר ממני, ד”ר הירש אריאל, פריודונט מומחה –

בואו לבדוק חניכיים במרפאת פריודונט

כי בדיקה פירושה מניעה.

 

צרו עמנו קשר | פריודונט | ד"ר הירש | מומחה למחלות חניכיים

Call Now Button