סוגי הטיפולים

ד"ר אריאל הירש מומחה לחניכיים

דלקת חניכיים / מחלות חניכיים

מחלת חניכיים מתבטאת בדלקת חניכיים שפוגעת ברקמות התומכות את השיניים. דלקת חניכיים קלה (ג'ינג'יביטיס) פוגעת ברקמה רכה: חניכיים שסובבים את השן. דלקת חניכיים מתקדמת (פריודנטיטיס) פוגעת ברקמת החניכיים שסובבים את השן וברקמה גרמית (רקמת העצם) מסביב לשן. מחלה זו עלולה לגרום לניידות ואיבוד שיניים.

הקצעת שורשים וטיפול אנטי דלקתי

פעולה שבה מסלקים את האבנית העל/תת חניכית בעזרת מכשירים שונים ידניים ואולטרה-סוניים. פעולה זו, מתבצעת במרפאת פריודונט על-ידיו ו/או צוותו, מרפאת שיניים מקצועית או רופא שיניים מיומן. טיפול הקצעת שורשים הידועה תפקידו לרפא. אבל אם חיידקים נשארים תת חניכית, עלול להיווצר מצב שבו לא רק שלא יהיה ריפוי אלא מחלת החניכיים עלולה להתקדם. לכן, גהות הפה חשוב כתוספת לטיפול המקצועי. הקצעת השורשים יכולה להתבצע בפגישה אחת או מספר פגישות .

שתלים דנטליים (השתלות שיניים)

בסוף המאה העשרים, השימוש בשתלים דנטאליים הפך לעממי ופתרון מוצלח לשיקום המשנן שאבד. שתל דנטאלי הינו "בורג" איכותי עשוי מטיטניום ומשמש כתומך לשיקום השן/ שיניים העתידיים. קיימות התוויות רבות לשימוש שתלים לשחזור השיניים.

ניתוחי חניכיים

ניתוח חניכיים מטרתו לטפל בהופעה של דלקת חניכיים שאינה משתפרת או שאינה ברת טיפול בדרכים שאינם כירוגיות .

מניעת מחלות חניכיים ותחזוקה

מניעת דלקת החניכיים בעזרת תחזוקה נכונה שנקבעת על ידי הפריודונט ועל ידי בקרת פלאק בעזרת אביזרי צחצוח נכונים. תחזוקה יעילה קשורה לתדירות הפגישות עם השיננית ופריודונט. גהות פה כאמור קשורה ליעילות בקרת הפלאק בעזרת אביזרי צחצוח מתאימים ומותאמים לכל אחד ואחד.

שיקום הפה

שיקום, הכוונה לכל שחזור נסמך שיניים, שתלים או חניכיים/לסתות. טיפול פרוטתי הוא דומה או זהה לטיפול השיקומי. השימוש בטיפול פרוטתי הוא מהמילה הלועזית הידועה בשפה האנגלית:prosthetics

צרו עמנו קשר

Call Now Button דילוג לתוכן